Dentysta Będzin

Dentysta Będzin

Polecany dentysta w Będzinie

Według dentystów próchnica prowadzi do demineralizacji i rozpadu tkanek zęba

Stomatologia zachowawcza jest to dział stomatologii dedykowany profilaktyce próchnicy, ale  również leczeniu powstałych zmian próchnicowych i ich konsekwencji. Lekarze dentyści w Będzinie zajmują się profilaktyką i bezbolsenym leczeniem zębów. Próchnica to choroba zakaźna, której powstanie jest uwarunkowane współoddziaływaniem czynników takich jak:

  • Dieta bogata w węglowodany.
  • Obecnością płytki nazębnej, czyli siedliskiem bakterii.
  • Podatność zęba na odwapnienie.

Oferta usług dentysty w Będzinie

Co zalecają polecani dentyści w Będzinie?

Wczesne rozpoznanie i odpowiednie leczenie pozwalają zatrzymać chorobę bakteryjną, która doprowadza do uszkodzenia naszych zębów. Leczenie i odbudowa naturalnego kształtu i koloru zęba jest małoinwazyjnym i skutecznym działaniem, które pozwala uniknąć w przyszłości zmian kwalifikujących się do leczenia endodontycznego. Należy również pamiętać o profilaktyce najmłodszych pacjentów, szczególnie w okresie wymiany zębów stałych. Dentyści proponują wówczas zabezpieczanie bruzd lakiem szczelinowym. Zabieg ten według dentystów chroni zęby przed zaleganiem pokarmu, zwłaszcza cukru, i utrudnia powstawanie próchnicy. Najlepsze efekty uzyskuje się po wyrżnięciu się zęba – zalecają doświadczeni dentyści.

Stomatologia zachowawcza - ważne informacje

Kiedy kontrolować zęby u dentysty?

Nie zapomnij raz w roku odwiedzić swojego dentystę w Będzinie, aby ocenił stan Twojego uzębienia. Takie regularne kontrolne wizyty dentystyczne w Będzinie uchronią Cię przed inwazyjnymi zabiegami i nieodwracalnymi skutkami nieleczenia zębów. Należy tu również wspomnieć o higienizacji i usuwaniu kamienia nazębnego). Dentyści zalecają regularne korzystanie z usług higienistki. Profesjonalne zabiegi higienizacji należy wykonywać co pół roku, a w niektórych przypadkach nawet częściej. W naszej poradni bezboleśnie leczymy zęby ale również przeprowadzamy higienizację.

Czy próchnica jest chorobą zakaźną?

Ze względu na naszych bliskich warto wiedzieć,  że próchnica jest chorobą zakaźną, która może  zostać przeniesiona z jednej osoby na drugą, np. przez pocałunek, używanie wspólnych sztućców lub tej samej szczoteczki do zębów. Zakażenie następuje za pośrednictwem śliny, w której znajdują się drobnoustroje. W ścianach tych patogenów znajdują się tzw. adhezyny, dzięki którym bakterie z łatwością przylegają do powierzchni zęba i w sprzyjających okolicznościach ją kolonizują. W konsekwencji prowadzi to do powstania ubytku i leczenia zębów u dentysty.

Jak dbać o zęby po leczeniu?

Po wizycie u dentysty należy pamiętać o regularnej higienie jamy ustnej w domu. Zęby powinno się myć po każdym posiłku
(a przynajmniej dwa razy dziennie) przez 2-3 minuty przy użyciu pasty z fluorem oraz szczoteczki twardości włosia o średniej. Dentyści w Będzinie zalecają czyścić przestrzenie między zębowe, język oraz używać płynów do płukania ust. Regularnie należy zgłaszać się na przeglądy dentystyczne w odstępach 6-miesięcznych. Każde krwawienie z dziąseł, ból lub nieładny zapach z ust powinien zmotywować nas do wizyty u dentysty Poradni Syberka w Będzinie.

Bezbolesne leczenie zębów u dentysty w Będzinie

cennik usług dentystycznych

Oferta leczenia dentystycznego w Będzinie

Ekstrakcja ząb mleczny

100 zł – 200 zł

Ekstrakcja ząb stały

200 zł – 300 zł

Znieczulenie komputerowe

70 zł

Znieczulenie klasyczne

40 zł

Wypełnienie światłoutwardzalne

150 zł – 200 zł

Wypełnienie u dzieci

120 zł – 200 zł

Wkład z włókna szklanego

200 zł + koszt odbudowy

Szynowanie

jeden ząb 150 zl

Opatrunek, fleczer, dewitalizacja

80 zł – 100 zł

Leczenie kanałowe zęba mlecznego

150 zł

Wizyta diagnostyczna dorośli (+porada recepta)

70 zł

Wizyta diagnostyczna dzieci + prezent

70 zł

Biostymulacja laserem

50 zł

Leczenie abrazyjne (bezwiertłowe leczenie przy małych ubytkach)

240 zł

google i facebook

Opinie pacjentów

Ząb biały jak śnieg, zero bólu, zero nadwrażliwości, obsługa przemiła i mega kompetentna mówiąc krótko za 6 miesięcy widzimy się ponownie:)
Monika
Miejsce godne do polecenia, mimo dobrej opinii wśród rodziców małych pacjentów to dorośli obsłużeni na najwyższym poziomie. Polecam!
Sławomir
Zęby robione pod narkozą ale podejście Pani doktor Magdaleny oraz Pana anestezjologa jak najbardziej na duży plus! Warto spróbować.
Ania

polecani lekarze dentyści

Wysoko wykwalifikowani dentyści i higienistki

Kompleksowe zabiegi dentystyczne bez bólu i stresu