Implanty

Implanty

Implantologia

Rekonstrukcja implantem utraconego zęba przeciwdziała zaniku kości

Utrata zębów może być spowodowana różnymi urazami lub chorobami. Utracony ząb powinien być zrekonstruowany jak najszybciej ze względu na postępujące zanikanie kości w wyniku braku zęba. Sąsiednie zęby są pozbawione oparcia i również zaczynają zmieniać swoje położenie, pochylając się i wędrując na boki. Takie zmiany w jamie ustnej generują wiele problemów, między innymi choroby przyzębia, a nierównomierne ścieranie powoduje przeciążenia. Następstwem są problemy z mówieniem, bóle głowy i kręgosłupa, zaburzona estetyka twarzy, a co za tym idzie, brak pewności siebie. Wszczepienie implantów może zaradzić problemom.

Zakres wykonywanych zabiegów implantologicznych

Czy wszczepianie implantów jest bolesne?

Wiele osób ma dreszcze na samą myśl o tym zabiegu. Jest to jednak błędne odczucie – z całą stanowczością można powiedzieć, że zabieg wszczepienia implantów przebiega łagodniej niż na przykład usuwanie zatrzymanej ósemki. Jedynym nieprzyjemnym doznaniem jest wibracja towarzysząca nawiercaniu otworu pod implant. Dlatego implanty wszczepiamy w znieczuleniu miejscowym, które całkowicie eliminuje ból.

Leczenie implantologiczne krok po kroku

Jak zacząć wszczepienie implantów?

Przed rozpoczęciem implantacji najważniejsza jest dokładna diagnostyka, czyli badanie kliniczne, oraz wnikliwa ocena obrazu tomografii komputerowej, czyli trójwymiarowego rentgena wszystkich zębów oraz kości, w których są zakotwiczone. W Poradni Syberka znajduje się centrum frezowania CAD/CAM, w którym projektowane są indywidualne łączniki implantologiczne o różnym stopniu nachylenia i głębokości wyłaniania z dokładnością do jednego mikrona

 

Część chirurgiczna

Część chirurgiczna polega na wszczepieniu implantu w znieczuleniu miejscowym.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Proces integracji implantu z kością trwa  około pięciu miesięcy.  W tym czasie pacjent jest zabezpieczony tymczasowym uzupełnieniem protetycznym wykonanym  w systemie CAD/CAM. Implanty znajdują zastosowanie kliniczne w odbudowie pojedynczego lub kilku brakujących zębów, a nawet w całkowitym bezzębiu. Zabiegi są całkowicie bezbolesne.

Część protetyczna

Część protetyczna to odsłonięcie implantu i pobranie wycisku z transferem wyciskowym umożliwiającym odtworzenie filaru zęba. Inaczej mówiąc, to zaprojektowanie łącznika implantologicznego, na którym mocujemy pracę protetyczną. Mogą to być korony, mosty, protezy całkowicie oparte na implantach, mosty all in one oraz all in 4 (protetyka na implantach). Żadna inna metoda nie pozwala na tak komfortowy, estetyczny i zgodny z naturą efekt leczenia.

Jakie są odczucia po wszczepieniu implantów?

Kilka godzin po zabiegu wszczepienia implantów pojawiają się umiarkowane dolegliwości bólowe związane z obecnością rany pozabiegowej. W celu ich złagodzenia lekarz przepisuje doustne leki przeciwbólowe oraz zimne okłady żelowe. Nasi pacjenci nie opuszczają gabinetu bez uzębienia! Uzupełnienia tymczasowe są wykonywane na miejscu podczas wizyty, dostosowywane indywidualnie do potrzeb pacjenta, a estetyka twarzy jest całkowicie zachowana.

Wszczepianie implantów z pełnym planem leczenia

cennik usług implantologicznych

Oferta z zakresu protetyki i implantów

Szyna relaksacyjna

400 zł

Proteza akrylowa osiadająca

1500 zł

Proteza szkieletowa

2500 zł

Proteza częściowa do 5 zębów (w zależności od elementów)

1000 zł

Proteza kombinowana (do 2 zatrzasków w protezie każdy następny + 100 zł)

3000 zł

Korona tymczasowa

100 zł

Korona porcelanowa na metalu (na stopie bezniklowym)

1000 zł

Korona porcelanowa na metalu indywidualna (przednie zęby)

1200 zł

Korona porcelanowa na cyrkonie

1700 zł

Korona porcelanowa na cyrkonie indywidualna

2000 zł

Korona teleskopowa

1500 zł

Wkład Richmonda

1100 zł

Ściągnięcie korony

100 zł

Onlay Inlay

450 zł

Overlay

450 zł

Licówka porcelanowa

2000 zł

Zatrzask zasuwa

900 zł

Dostawianie zęba

200 zł

Podścielenie protezy

380 zł

Cementowanie korony z innego gabinetu

150 zł

Naprawa protezy

od 100 zł

Implanty korona

od 1600 zł

Zatrzask, zasuwa

1100 zł

Implanty śruba

2000 zł – 3000 zł

Implant

2200 zł – 3500 zł

Wzmocnienie protezy

+50 zł od naprawki

google i facebook

Opinie pacjentów

Pełen profesjonalizm. Obsługa bardzo miła, zabieg wykonany sprawnie, bezboleśnie oraz niezwykle starannie. W 100% polecam ten gabinet.
Paweł
Fachowa obsługa, profesjonalne podejście do pacjenta, usługa wykonana na czas. Usunięcie ósemki bez bólu. Polecam serdecznie
Paulina
Obsługa na najwyższym poziomie! Sprawnie, w dobrej cenie i ze świetną atmosfera! Trafiłam. z polecenia więc z całego serca polecam 🙂
Klaudia

polecani lekarze i Higienistki

Wysoko wykwalifikowani specjaliści

Indywidualnie dopasowane implanty w promocyjnej cenie