Leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne

ortodoncja

Współczesna ortodoncja dla pacjenta w każdym wieku.

Przywracanie właściwego ustawienia zębów w łukach zębowych odbywa się przez założenie na zęby aparatów ortodontycznych stałych lub ruchomych (zdejmowanych). Zęby stłoczone i powykrzywiane mają negatywny wpływ na utrzymanie prawidłowej higieny, a to zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy, chorób przyzębia oraz w skrajnych przypadkach – zaburzeń układu pokarmowego. Dlatego warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne w naszej poradni stomatologicznej.

Zakres wykonywanych usług ortodoncji

Jak dobieramy aparat ortodontyczny?

Rodzaj aparatu ortodontycznego uzależniony jest od rodzaju wady zgryzu pacjenta. W Poradni Syberka podczas planowania leczenia ortodontycznego bardzo trudnych przypadków biorą udział specjaliści z dziedziny implantologii i protetyki. Taka korelacja pozwala uniknąć wątpliwości diagnostycznych i stworzyć optymalny plan leczenia naszych pacjentów.

Jakie aparaty ortodontyczne stosujemy

Aparat ortodontyczny stały

Aparat ortodontyczny stały jest przymocowany
do zęba przez cały okres leczenia ortodontycznego. Ten rodzaj aparatu przeznaczony jest głównie dla młodzieży i osób dorosłych mających stałe uzupełnienie. Koryguje zęby pacjenta w krótszym czasie niż aparat ruchomy.

Aparat klasyczny metalowy

Aparat klasyczny metalowy – jeden z najczęściej stosowanych w ortodoncji. Przesuwanie zębów opiera się na siłach wytwarzanych przez łuk, który jest utrzymywany w szczelinach zamków ortodontycznych za pomocą ligatur. Istnieje
możliwość wyboru koloru zamków i łuków.

Aparat klasyczny kosmetyczny

Aparat klasyczny kosmetyczny jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez pacjentów, którym zależy na wysokiej estetyce. Zamki i łuki kosmetyczne są półprzezroczyste  lub przezroczyste i dzięki temu są mniej widoczne na zębach. Wybór aparatu jest kluczową decyzją w dalszym leczeniu ortodontycznym.

Aparaty samoligaturujące DAMONA – to nowa technologia w ortodoncji. Na czym to polega?

W tradycyjnym aparacie ciasna ligatura dociska łuk do zamka ortodontycznego, tym samym ograniczając jego przesuwanie. Aby uniknąć tego typu działania, opracowano zamek samoligaturujący, w którym tarcie jest maksymalnie zredukowane.  Wykonano w nim coś w rodzaju „klapki”, która się otwiera i zamyka podczas wymiany łuków. Łuk w szczelinie zamka przesuwa się z minimalnym oporem, a to przyczynia się do skrócenia czasu leczenia i wydłużenia odstępów pomiędzy wizytami korygującymi. Elementy aparatu są dostępne w wersji metalowej i przezroczystej.

Nowoczesne aparaty ortodontyczne w korzystnej cenie

Nowość w ortodoncji

Dyskretne działanie nakładek ortodontycznych Invisalign

Nakładki Invisalign® to doskonała alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

Wykonane są z przezroczystego materiału SmartTrack, więc są praktycznie niewidoczne. Można je samemu zdjąć w dowolnym momencie, np. na czas posiłku czy przed ważnym spotkaniem w pracy albo randką. Aby leczenie było skuteczne, aparat należy nosić 22 godziny na dobę.

Nakładki Invisalign nie stwarzają ograniczeń, można w nich spać czy uprawiać sport, a leczenie trwa krócej niż w przypadku tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Krok 1

Konsultacja ortodontyczna w Poradni Syberka i cyfrowy skan jamy ustnej

Lekarz ortodonta porozmawia z Tobą o tym jak wygląda leczenie. Dzięki cyfrowej wizualizacji wyników leczenia pokaże, jak będzie wyglądać Twój uśmiech, gdy je zakończysz. Jest to alternatywa do klasycznych aparatów ortodontycznych.

Krok 2

Indywidualny zestaw nakładek

Na podstawie cyfrowego skanu zostanie wykonany specjalnie dla Ciebie zestaw nakładek ortodontycznych Invisalign. Co 1-2 tygodnie zakładaj kolejne nakładki, zgodnie z zaleceniami lekarza ortodonty, wraz z postępami w Twoim leczeniu. Nakładki należy nosić minimum 22 godziny dziennie.

Krok 3

Wizyty kontrolne u lekarza ortodonty

Co 6-8 tygodni powinieneś odbyć wizytę kontrolną, na której lekarz ortodonta sprawdzi postępy w leczeniu, a Ty otrzymasz nowe nakładki. Po całym leczeniu ciesz się pięknym wymarzonym uśmiechem. Lekarz ortodonta będzie nadzorował cały proces.

Ciesz się swobodą z Invisalign! Wysoka skuteczność

cennik usług ortodontycznych

Oferta z zakresu ortodoncji i aparatów Invisalign

Konsultacja dorośli (aparat stały)

100 zł (z planem leczenia 200 zł)

Konsultacja (dzieci aparat ruchomy)

150 zł

Wyciski

150 zł

Aparat samoligaturujący

jeden łuk 2800 – 3000 zł

Aparat metalowy

jeden łuk 2400 zł

Aparat estetyczny

3500 zł

Aparat empowery

2700 zł

Aparat ruchomy trainer

550 zł – 650 zł

Aparat Schwarza

od 1050 zł 

Aparat Schwarza śruba

400 zł 

Aparat Schwarza naprawka

300 zł 

Kontrola aparatu Schwarza

200 zł

Retainer

od 300 zł

Kontrola aparatu stałego

250 zł

Kontrola aparatu ruchomego

150 zł

Kontrola aparatu Schwarza

200 zł

Utrzymywanie przestrzeni

400 zł

Hyrax

1500 zł

google i facebook

Opinie pacjentów

Pełen profesjonalizm. Obsługa bardzo miła, zabieg wykonany sprawnie, bezboleśnie oraz niezwykle starannie. W 100% polecam ten gabinet.
Katarzyna
Spotkałam się w tym miejscu z profesjonalnym, bardzo miłym personelem pełnym zaangażowania w problem pacjenta.
Małgorzata
Obsługa na najwyższym poziomie! Sprawnie, w dobrej cenie i ze świetną atmosfera! Trafiłam. z polecenia więc z całego serca polecam 🙂
Klaudia

polecani lekarze i Higienistki

Wysoko wykwalifikowani specjaliści

Nie czekaj podaruj sobie proste zęby i piękny uśmiech