Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka i higiena

Profilaktyka odgrywa ogromną
rolę w zapobieganiu próchnicy

Nasze hasło przewodnie to „zapobiegać, niż leczyć, usuwać i rekonstruować”
Patologicznym zmianom w jamie ustnej może zapobiegać regularna profilaktyka. Dlatego w naszej poradni zalecamy pacjentom systematyczne wykonywanie skalingu i piaskowania. Regularne wizyty u higienistki stomatologicznej oraz własna praca podczas codziennej higieny zębów może uchronić przed poważnymi zmianami w jamie ustnej.

Oferta usług profilaktyki stomatologicznej

Na czym polega skaling i piaskowanie zębów?

Skaling

Skaling to usuwanie za pomocą ultradźwięków kamienia nazębnego, naddziąsłowego i poddziąsłowego. Kamień na zębach tworzy się
ze związków mineralnych zawartych w ślinie, a jego powstawanie może mieć różną intensywność w poszczególnych przypadkach. Niestety zawarte w nim liczne bakterie odpowiedzialne są za przykry zapach z ust, a zła higiena znacznie przyspiesza jego odkładanie.

Piaskowanie

Piaskowanie zębów to zabieg usunięcia miękkiego osadu i przebarwień powstałych w wyniku picia kawy, herbaty, palenia papierosów. Wykonujemy go za pomocą piaskarki stomatologicznej, z której wyrzucana jest pod ciśnieniem woda i sprężone powietrze z wodorowęglanem sodu. Częstotliwość piaskowania zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Pozostałe zabiegi profilaktyki i higienizacji

Fluoryzacja

Fluoryzacja to powlekanie zębów warstwą preparatu o wysokiej zawartości fluoru. Podczas wszystkich zabiegów korzystamy
z kamery wewnątrzustnej – wówczas pacjent może dokładnie obejrzeć pole zabiegowe (swoje zęby) przed czyszczeniem oraz po jego zakończeniu. Taka możliwość mocno mobilizuje pacjentów do systematycznej, profesjonalnej profilaktyki w gabinecie dentystycznym w celu zapobiegania paradontozie  i innym chorobom przyzębia.

Lakierowanie

Jest to pokrywanie zębów preparatem z zawartością fluoru. Zabieg kojarzony z profilaktyką stomatologiczną u dzieci, polecany jest też dorosłym. Zapobiega próchnicy oraz nadwrażliwości zębów. Lakierowanie należy przeprowadzać w odstępach półrocznych, po skalingu czy piaskowaniu zębów. Jest to zabieg bezbolesny. Warto wykonywać go regularnie żeby zapobiegać chorobom przyzębia.

Laminowanie

Jest to zabieg przeprowadzany głównie u dzieci. Polega na wypełnieniu naturalnych zagłębień w zębach specjalnym lakiem, co zapobiega próchnicy w miejscach, które trudno wyczyścić z resztek jedzenia. Lakowanie przeprowadza się na przedtrzonowcach, trzonowcach stałych oraz na bocznych powierzchniach siekaczy stałych. Materiał uszczelniający ma dużą trwałość, jednak wymagana jest kontrola pokrycia zęba.

Usuwanie kamienia nazębnego i higienizacja zębów

cennik usług stomatologicznych

Oferta cenowa usług profilaktyki w Będzinie

Skaling, piaskowanie, polerka, fluoryzacja

dwa łuki 350 zł

Skaling

dwa łuki 250 zł

Lakowanie

jeden ząb 60 zł

Piaskowanie

200 zł

Lakierowanie

150 zł

Zdjęcie rentgenowskie RVG przylegające

40 zł

Zdjęcie panoramiczne

100 zł

Zdjęcie cefalometryczne

100 zł

google i facebook

Opinie pacjentów

Profesjonalna kadra i miła obsługa, nasza 4 latka uwielbia wizyty u dentysty, leczenie przemyślane pod względem ilości bólu podczas kolejnych wizyt.
Karolina
Całe życie strach przed stomatologiem, aż w końcu musieliśmy się wybrać razem z tatą. Żałuję tylko, że dopiero teraz Was znalazłem. Pełen profesjonalizm.
Mateusz
Miejsce godne do polecenia, mimo dobrej opinii wśród rodziców małych pacjentów to dorośli obsłużeni na wysokim poziomie. Polecam!
Patryk

nasi lekarze i asystentki

Wysoko wykwalifikowani specjaliści

Kompleksowa profilaktyka uzębienia ze skalingiem