Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Bajkowy dentysta

Wszystkie dzieciaki leczą mleczaki

Bajkowy dentysta to miejsce w naszej poradni, które jest dedykowane wyłącznie dla najmłodszych pacjentów. Dla nich gabinecik bajkowego dentysty wyposażony jest w najnowsze znieczulenie komputerowe oraz gaz rozweselający. Metoda ta spotyka się z wielkim entuzjazmem ze strony dzieciaków i zapobiega dentofobii.

Lęk przed dentystą wynika najczęściej z negatywnych wspomnień z dzieciństwa, niemiłego hałasu podczas borowania spowodowanego pracą turbiny, czy specyficznego zapachu. Na szczęście bajkowy dentysta znalazł rozwiązanie na to jak pokonać strach i niepotrzebny ból. Nasz gabinet dziecięcy wyposażony jest w najnowocześniejsze znieczulenie komputerowe oraz podtlenek azotu czyli gaz rozweselający.

Zakres wykonywanych usług stomatologii dziecięcej

sedacja wziewna

Podtlenek azotu
czyli gaz rozweselający

Dzieci często nie potrafią współpracować z lekarzem, ze względu na strach przed bólem. Zabieg ten zwykle trwa bardzo długo i nie wiele można zrobić podczas takiej wizyty.

Bajkowy dentysta doskonale wie jak odstresować malucha i podaje gaz rozweselający (podtlenek azotu). Jest to uspokojenie wziewne w medycynie wykorzystywany od 100 lat i co ważne podczas tego okresu nie odnotowano ani jednego przypadku uczulenia na ten środek.

Co trzeba wiedzieć przed pierwszą wizytą dziecka u dentysty?

Rodzicu pamiętaj!

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty na długo pozostanie mu w pamięci. Warto zadbać o to aby spotkanie ze stomatologiem nie sprawiło, że dziecko zacznie unikać tego miejsca jak ognia. Jeżeli zaprzyjaźnicie się z bajkowym dentystą odpowiednio wcześnie tych problemów nie będzie. Najlepiej zaplanować pierwszą wizytę wtedy kiedy nic złego się nie dzieje, nie widać próchnicy a zęby nie bolą. To pozytywnie wpłynie na dziecko w przyszłości.

Oswajanie dziecka

Dziecko na zaplanowanej wizycie  będzie miało czas na oswojenie się z lekarzem stomatologiem i gabinetem pełnym różnych urządzeń i zapachów. Jest duża szansa, że nasza pociecha nie zareaguje histerycznie na nową sytuację. Śledząc wpisy na forach internetowych wiele mam jak najdłużej chce oszczędzić takich doświadczeń swoim dzieciom i pierwszą wizytę odkładają do momentu kiedy pojawiają ból i stan zapalny.

Trzeba zapobiegać dentofobii

Czekanie do momentu bólu zęba to bardzo poważny błąd gdyż taka wizyta jest dla dziecka bardzo traumatyczna. Zawsze będzie kojarzyła się ze stresem i strachem. Nie rokuje to dobrze na chęć powrotu do dentysty w przyszłości, nawet do rutynowej kontroli. Lęk przed dentystą wynika najczęściej z negatywnych wspomnień z dzieciństwa, niemiłego hałasu podczas borowania spowodowanego pracą turbiny, czy specyficznego zapachu.

Podtlenek azotu czyli gaz rozweselający

Dzieci często nie potrafią współpracować z lekarzem, ze względu na strach przed bólem. Zabieg ten zwykle trwa bardzo długo i nie wiele można zrobić podczas takiej wizyty. Bajkowy dentysta doskonale wie jak odstresować malucha i podaje gaz rozweselający (podtlenek azotu). Jest to uspokojenie wziewne w medycynie wykorzystywany od 100 lat i co ważne podczas tego okresu nie odnotowano ani jednego przypadku uczulenia na ten środek.

Bajkowy dentysta gaz podaje przez specjalną maseczkę o przyjemnym owocowym zapachu.

Mały pacjent odprężony zachowuje całkowitą świadomość i bardzo dobry nastrój gotowy do współpracy i leczenia ząbków. Podczas zabiegu stężenie gazu jest stale monitorowane, po zakończeniu leczenia resztki gazu w ciągu 2 minut usuwane są z organizmu. Trzeba pamiętać, żeby przed zabiegiem z użyciem gazu rozweselającego dziecko powinno mieć drożny nosek i pusty żołądek.

Tylko bezbolesne leczenie stomatologiczne dla dzieci

Jak przygotować dziecko? do pierwszej wizyty
u stomatologa? 7 przykazań

Jak najlepiej przygotować przygotować
dziecko i osobę dorosła do narkozy?

Znieczulenie komputerowe czy sedacja dożylna?

Dentofobia

Dentofobia może pojawić się w każdym wieku i może negatywnie wpłynąć na zdrowie zębów w dzieciństwie lub dorosłości. Na szczęście bajkowy dentysta znalazł rozwiązanie na to jak pokonać strach i niepotrzebny ból. Nasz gabinet dziecięcy wyposażony jest w znieczulenie komputerowe oraz podtlenek azotu czyli gaz rozweselający.

Sedacja dożylna

Jest to metoda całkowicie bezpieczna i ciesząca się coraz większą popularnością wśród pacjentów. Doktor anestezjolog stosując środki farmakologiczne wprowadza pacjenta w stan głębokiego snu, następnie stomatolog rozpoczyna leczenie. Pacjent pozostaje pod opieką anestezjologa do czasu całkowitego ustąpienia skutków działania narkozy.

Znieczulenie komputerowe

Bajkowy dentysta podczas wypełniania ubytków próchnicowych, czy ekstrakcji (usuwania) zębów stosuje najnowocześniejsze bezbolesne znieczulenie komputerowe. SleeperOne precyzyjnie oblicza i dawkuje anestetyk. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna a brak igły i strzykawki spotyka się z wielkim zadowoleniem ze strony dzieciaków.

Mleczaki dziecka pod kontrolą

Dziecko które ma wszystkie zęby mleczne  i skończyło 3-4 lata musi odwiedzić dentystę  w celu sprawdzenia, czy wszystkie zęby mleczne rozwinęły się prawidłowo, w odpowiednim  zgryzie i czy nie ma początków próchnicy. Nie zwlekajmy jeżeli na zębach pojawi się jakakolwiek niepokojąca zmiana:

  • matowa plama w kolorze zęba
  • czarna dziurka
  • duży osad na zębach

Jeśli ząb nie zostanie odpowiednio  zabezpieczony próchnica dostanie się głęboko  do miazgi. Zęby mleczne wymagają leczenia  i nie wolno tego bagatelizować. Ich budowa anatomiczna różni się od zębów stałych
co powoduje że próchnica rozwija się znacznie szybciej. Czasem dochodzi do ropnych powikłań, które kończą się usunięciem zęba.
Zbyt wczesne pozbycie się mleczaków jest powodem wady zgryzu.

Mleczaki dziecka pod kontrolą stomatologa

Pierwsza wizyta u stomatologa

Dziecko które ma wszystkie zęby mleczne
i skończyło 3-4 lata musi odwiedzić dentystę
w celu sprawdzenia, czy wszystkie zęby mleczne rozwinęły się prawidłowo, w odpowiednim  zgryzie i czy nie ma początków próchnicy. Nie zwlekajmy jeżeli na zębach pojawi się jakakolwiek niepokojąca zmiana:

  • matowa plama w kolorze zęba
  • czarna dziurka
  • duży osad na zębach
Zabezpieczenie zębów u dzieci

Jeśli ząb nie zostanie odpowiednio
zabezpieczony próchnica dostanie się głęboko
do miazgi. Zęby mleczne wymagają leczenia
i nie wolno tego bagatelizować. Ich budowa anatomiczna różni się od zębów stałych
co powoduje że próchnica rozwija się znacznie szybciej. Czasem dochodzi do ropnych powikłań, które kończą się usunięciem zęba.
Zbyt wczesne pozbycie się mleczaków jest powodem wady zgryzu.

Na fotel dentysty z mamą czy bez?

Jeśli maluch woli żeby, któryś z rodziców został
w gabinecie, zawsze możesz mu towarzyszyć. Staraj się wówczas zapanować nad emocjami żebyś swoją nadopiekuńczością nie utrudniał/a lekarzowi kontaktu z dzieckiem. Dziecko też widzi Twoje reakcje i zachowanie. Osobą dowodzącą w gabinecie jest lekarz pedodonta, który ma odpowiednie przygotowanie do leczenia dzieci. Ważne żeby każda wizyta przebiegła bez przykrych doznań.

Kiedy jest najlepszy czas na pierwszą wizytę

Po skończeniu pół roku maluch powinien odwiedzić dentystę, wówczas pojawiają się pierwsze siekacze. Bajkowy dentysta sprawdzi, czy proces ząbkowania się rozpoczął i czy przebiega prawidłowo. Rodzice mogą uzyskać ważne informacje na temat czyszczenia dziąseł i zębów, na co zwracać szczególną uwagę żeby zapobiegać próchnicy. Na kontrolę warto chodzić  co pół roku żeby upewnić się że w buzi malucha nie dzieje się nic złego.

Bezwiertłowe leczenie stomatologiczne dzieci

cennik usług stomatologicznych

Oferta stomatologii dziecięcej w Będzinie

BONDING

jeden ząb od 600 zł

Wizyta diagnostyczna dorośli (+porada recepta)

100 zł

Wizyta diagnostyczna dzieci + prezent

100 zł

Wypełnienie światłoutwardzalne ząb mleczny

150 zł – 250 zł

Wypełnienie światłoutwardzalne ząb stały

250 zł – 450 zł

Znieczulenie klasyczne

50 zł

Znieczulenie komputerowe

80 zł

Leczenie kanałowe zęba mlecznego

od 200 zł

Opatrunek, fleczer, dewitalizacja

200 zł

Szynowanie

jeden ząb od 200 zl

Wkład z włókna szklanego

300 zł + koszt odbudowy

Ekstrakcja zęba mlecznego

100 zł – 200 zł

Ekstrakcja zęba stałego

200 zł – 300 zł

Biostymulacja laserem

50 zł

Leczenie abrazyjne (bezwiertłowe leczenie przy małych ubytkach)

250 zł

Odbudowa estetyczna

250 zł

Pomoc w bólu

RTG, znieczulenie, odbudowa ścianek, zęba, dewitalizacja 250 zł

google i facebook

Opinie pacjentów

Ząb biały jak śnieg, zero bólu, zero nadwrażliwości, obsługa przemiła i mega kompetentna mówiąc krótko za 6 miesięcy widzimy się ponownie:)
Monika
Miejsce godne do polecenia, mimo dobrej opinii wśród rodziców małych pacjentów to dorośli obsłużeni na najwyższym poziomie. Polecam!
Sławomir
Zęby robione pod narkozą ale podejście Pani doktor Magdaleny oraz Pana anestezjologa jak najbardziej na duży plus! Warto spróbować.
Ania

polecani lekarze

Wysoko wykwalifikowani specjaliści

Polecane leczenie stomatologiczne dzieci pod narkozą